Federaal gerechtshof verwerpt klacht Satanic Temple tegen abortusverbod

Federaal gerechtshof verwerpt klacht Satanic Temple tegen abortusverbod

Op 3 juli verwierp een federale rechtbank een claim van de Satanic Temple tegen een wet in Texas die abortus aan banden legde. De extreemlinkse organisatie beweert dat deze beperking satanische rituelen ondermijnt.

Sinds september 2021 heeft Texas alle abortussen verboden vanaf het moment dat er een hartslag bij de foetus wordt gedetecteerd, behalve in noodgevallen, dat wil zeggen vanaf zes weken zwangerschap. The Satanic Temple heeft Texas Health and Human Services Executive Commissioner Cecile Young aangeklaagd, met het argument dat het verbod een inbreuk is op haar godsdienstvrijheid.

De satanische tempel, die beweert noch in God, noch in Satan te geloven, verklaart de laatste te vereren als een "symbool van de eeuwige rebel in oppositie tegen willekeurig gezag". Hij voert rituelen uit en beschouwt abortus als één ervan, zoals Erin Helian, zijn directeur van campagneoperaties, ons verzekert:

"Het abortusverbod van zes weken opgelegd door SB 8 schendt het recht van onze leden om de religie van hun keuze te beoefenen en deel te nemen aan religieuze rituelen en rituelen. In overeenstemming met ons derde principe zal The Satanic Temple zich verzetten tegen de schending door de wetgever van Texas van de lichamelijke autonomie en keuzevrijheid van onze leden."

Een klacht die niet ernstig wordt geacht

De Satanic Temple had in 2021 een rechtszaak aangespannen, voordat het Hooggerechtshof, via het Dobbs-arrest, de Roe v. Wade die abortus tot een federaal recht maakte. Hij wijzigde zijn klacht voor de derde keer na deze beslissing van het Hooggerechtshof, en de laatste brief is gebaseerd op het eerste amendement dat de vrijheid van aanbidding en vrijheid van meningsuiting ondersteunt.

Met name het Federale Hof ontkende haar verzoek op grond van het feit dat ze "mager en ongewoon raadselachtig" is. De klacht geeft bijvoorbeeld niet aan hoe de wet van Texas aanzienlijk is gehandhaafd tegen het satanische geloof. Bovendien is de klacht gericht zoals Cecile Young zonder te specificeren dat het in haar hoedanigheid van uitvoerend commissaris van de regering is en zonder te zeggen "wat ze zou hebben gedaan, of wanneer, hoe of bij wie ze het deed".

De tempel heeft rechtszaken aangespannen tegen verschillende Republikeinse staten die abortus ernstig hebben beperkt of verboden. zoals Indiana, dat hij ervan beschuldigt de godsdienstvrijheid te schenden.

De Tempel reageerde op de Dobbs-uitspraak door in februari een pro-abortuscentrum te openen in New Mexico, genaamd "De satanische abortuskliniek van de moeder van Samuel Alito", in reactie op rechter Alito van het Hooggerechtshof.

Jean Sarpedon

Afbeelding tegoed: Shutterstock/ Rex Wholster

In de internationale sectie >Recent nieuws >

Alle artikelen , Vervolging , Actueel

Tentoonstelling van vervolgde christenen in Brussel: de EU “heeft een morele plicht om de godsdienstvrijheid op geloofwaardige wijze te beschermen”

Op 18 september werd in het Europees Parlement in Brussel een fototentoonstelling over vervolgde christenen georganiseerd door het christelijke parlementslid Bert-Jan Ruissen, in samenwerking met de NGO Portes Ouvertes en de Underground Church Foundation (SDOK).

Geschetst grijs klokpictogram